Testování pro taneční sport

Testování pro taneční sport

  • Analýza tanečního výkonu – vyhodnocení aktuální výkonnosti na základě odezvy srdeční frekvence, způsob vyhodnocení i měření adaptován přímo pro sportovní tanec.

Taneční výkon je velmi specifickým způsobem zátěže. Doposud neexistovaly cesty, kterými by se dalo ekonomicky sledovat vnitřní zatížení organismu při sportovním tanci. Pomocí programu DanceSport Analyzer, který vznikl ve spolupráci s mým týmem je možno analyzovat fyziologické aspekty přímo během výkonu. Kromě vyhodnocení zatížení v jednotlivých tancích lze vizualizovat variabilitu srdeční frekvence přímo ve video záznamu, lze tak odhalit problematické pasáže nebo naopak subjektivně hůře hodnocené úseky, co se únavy týče. Je možné otestovat až 6 párů najednou, přičemž testování netrvá ani 45 minut.

  • Určení somatotypu

Každy sport klade na člověka jiné nároky. To je na první pohled zřejmé, když se podíváme na to, jak vypadají typičtí představitelé daného sportu. Když se podíváte na sprintera, tak si ho jistě nespletete s maratoncem, v tomto případě dokonce oba sportovci běhají, ale jejich tělo je naprosto rozdílné. Tyto charakteristiky lze zkoumat prostřednictvím antropometrických charakteristik, prostřednictvím čehož lze určit polohu na somatografu (Sheldonův trojúhelník). Lze potom zjistit, jak je vaše tělo vhodné pro daný sport, případně ve kterých parametrech se liší, z čehož lze uvažovat, co je potřeba změnit v tréninku.

  • Interakční styl trenéra 

Pokud byste jako trenéři rádi dostali zpětnou vazbu, dozvěděli se, jak na vaše svěřence působíte, chcete zkvalitnit váš pedagogicko-psychologický přístup k tréninkovému procesu, tak hodnocení interakčního stylu trenéra je pro vás to pravé. Dostanete komplexní obraz toho, jak vás svěřenci vnímají a co jim v tréninku chybí/přebývá a jak v tomto kontextu vnímat sami sebe. Jeden z aspektů neefektivního tréninkového procesu je špatná komunikace, věřím, že nechceš, aby to byl tvůj případ.

    Zpět do nabídky služeb

    Přejít nahoru